25.03.2011 07:58

Hradec Králové- Staré Čívice

0: 5

Sestava: M. Knappeová- R. Kopečná (P. Křemenová), A. Beňová (Sabina), P. Hamerníková, H. Šoltová- K. Zuntová, L. Holmanová, M. Krejcarová, Š. Tomášková ( Bára)- Z. Svobodová, K. Urbancová

Jak už bylo zmíněno v předchozím článku, před začátkem jarní sezóny čekalo na Staré Čívice přípravné utkání, a sice v neděli 20. března. A nebylo to jen tak ledajaké utkání, odehrálo se totiž s hradeckým mládím, které nám před pár lety uštědřilo pěkný debakl. Atmosféru dodávalo prostředí, neboť generálka se odehrála na prvotřídní umělé trávě hned vedle prvoligového stadionu „pod lízátky“. Sestava je pouze orientační, neboť utkání se hrálo stylem třikrát 30 minut, tudíž složení bylo každou třetinu trochu jiné. I když šlo o přátelské utkání, náboj a kvalita byla na dobré úrovni. První čívický gól vstřelila z přímého kopu již po pár minutách Kristýna a prokázala tím své střelecké umění, 0: 1. Mezitím se osmělily i hradecké fotbalistky, ale dnes měla „svůj den“ gólmanka Míša. V krátkém sledu vyrazila dvě povedené rány, tudíž zůstal stav nezměněn:-p. Ke konci první třicetiminutovky se uvedla pěknou střelou Urbi. Hradecká gólmanka míč pouze vyrazila a kolegyně Zuzka dopravila levou nohou míč bez problémů za brankovou čáru, 0: 2. Hrál se opravdu pohledný fotbal z obou stran. Čívice i Hradec předváděly přesvědčivou kombinační hru, na kterou se po většinu času dalo dost dobře koukat. O první pauze musela nuceně vystřídat nemocná čívická stoperka karfiol neboli Květák. Na její místo se posunula Péťa, na předstopera byla povolaná Urbi. Čívické hráčky začaly plnit nabádání obou trenérů, které znělo: „hrát přes Míšu“ (aby se v té bráně moc nenudila). Tato spolupráce čívickému týmu seděla jako špunty na kopačce:-p. I když se Hradec dostával často k zahrávání rohových kopů, naše obrana vždy bezpečně odvrátila hrozící nebezpečí. Až najednou utekla po pravé straně hbitá hradecká hráčka, ale Míša řekla: „Ne“, a včasným vyběhnutím zabránila gólu. Dneska se jí to povedlo, tak doufejme, že nebude líná ani v následujících utkáních a bude takto vybíhat neustále, pokud bude potřeba:-p. Třetí čívický gól měla na kopačce Kristýna, ale na poslední chvíli se do střely vložila Zuzka a připsala si svůj druhý gól, 0: 3. Hlavně, že to tam spadlo. Ale příště by se nemuselo vyplatit „ukrást“ gól přímo slečně policistce, mohlo by jít totiž o zdraví:-p. Hradec se ovšem nevzdával a stále útočil. Jejich střely však zneškodnila buď čívická obrana, a nebo stála Míša na správném místě.

V posledních třiceti minutách už přeci jen ubývaly síly, nicméně na čívických fotbalistkách bylo znát jesenické soustředění. Mladým běhavým soupeřkám bez problémů stačily až do posledního hvizdu. Než ale přišel konec, předvedla se mladá paní Šárka. Z levé strany se osmělila za hranicí šestnáctky k přímé střele, která skončila až za zády bezmocné hradecké gólmanky, 0: 4. Staré Ćívice si pod lízátka připravily náramné představení, které vidělo i několik příznivců hostujících fotbalistek. Svojí přítomností potěšila dlouhodobě zraněná Simča, dále Monča (budoucí paní tjenéjová) nebo taky Romísek. No ale vraťme se na zelený trávník, neboť z naší strany to ještě nebylo všechno. Zuzka svojí nátlakovou hrou donutila hradecké fotbalistky vstřelit si vlastní gól, 0: 5. Ze závěrečných závarů v čívické šestnáctce vyšla vždy vítězně čívická obranná hra, ke které přispěla i dobře se vracející záložní řada. Poslední hradecký únik zneškodnila Péťa Špárovka, která se výborně vrátila.

Střed hřiště byl pod taktovkou Léni a Míši Krejcarové, obě dokonale prodávaly svoje zkušenosti. Na stránách vynikala Kristýna i Šárka, v dobrém světle se ukázala i Bára. Vepředu se tradičně neúnavně rvala Zuzka, ke které se nejprve přidala Urbi, poté si první minuty v čívické dresu odbyla i Sabča. Nakonec je potřeba pochválit obranu, kdy krajní obránkyně ve složení Hanička, Renatka a Špárovka odehrály solidní utkání a kromě pár střel si své protihráčky pohlídaly. Péťa s Květákem, resp. s Urbi předvedly kombinaci, za kterou by se nemusela stydět ani Barcelona:-p…teda v některých momentech určitě ano! No a Míša v bráně se dneska jevila jako „lapač much“, tak snad je všechny ještě nepochytala a ten hlavní rej much si schová až na mistrovská utkání. Za dnešní výkon putuje pochvala pro celý tým, ale musíme mít na paměti, že skutečnou formu týmu prověří až první jarní mistrovské utkání, které se hraje již tuto neděli ve Dvoře Králové. Takže fotbalu zdar a tomu čívickému zvlášť…:-p